MIEJSCE: ŻOLIBORZ, WARSZAWA
METRAŻ PROJEKTOWANY: 41M2
PROJEKT: PAWEŁ ŚNIEŻEK
ZDJĘCIA: PIOTR SERBIN
ROK ZAKOŃCZENIA PROJEKTU: 2020

Imitacja marmuru, biel, złote detale i drewno to kolorystyczny motyw przewodni projektu. Na podłodze mamy klasyczny marmur i panele imitujące dębową jodełkę francuską od firmy Porcelanosa. Wprowadziłem akcent kolorystyczny w postaci szarej ściany oddzielającej salon z kuchnią i jadalnią od sypialni.

Minimalizm ma wiele odsłon i przez wiele lat ewoluował. Ten projekt, na warszawskim Żoliborzu, to moja interpretacja prostoty i elegancji. Żonglowanie dodatkami i detalami personalizuje wnętrze. Staje się niepowtarzalne i tylko Twoje. Efekt końcowy jest poprzedzony setkami rozmów z klientami, zrozumienie potrzeb oraz poznania ich estetyki.

Mieszkanie ma 41m2 i znajduje się na nowo wybudowanym osiedlu. Celem projektu było wykorzystanie przestrzeni do maksimum. Jednak tak aby zachować lekkość i przestronność.

Kuchnia klasyczna, biała została połączona z szafą co nie jest rozwiązaniem oczywistym. Szafa gospodarcza z pralką znajduje się naprzeciwko wejścia do mieszkania. Postanowiłem schować ją za lustrzanymi frontami, co poszerza nam optycznie strefę wejściową.
W sypialni zaprojektowałem szafę, która służy jako garderoba i wypełnia całą ścianę. Dębowe fronty z dopasowanymi słojami to detal, który istotnie wpływa na odbiór przestrzeni.

Łazienka jest w całości pokryta gresem imitującym marmur. Wprowadziłem element kontrastu w postaci czarnego sufitu co nadało charakteru i wspaniale kontrastuje z bielą ścian i posadzki. Złote dodatki, lampy i armatura nadały elegancje i szyk.